Reikimagazine
Image default
Entertainment

Annick Van Couwenberghe: Van hitserie 'Move On' naar kortfilm 'Kasteel'

De Belgische actrice Annick Van Couwenberghe heeft haar sporen verdiend in diverse projecten.

De Belgische actrice Annick Van Couwenberghe heeft recentelijk indruk gemaakt met haar rollen in succesvolle televisieseries zoals Vloglab #Stories en Billie vs. Benjamin. Daarnaast is zij te zien geweest in afleveringen van Move On, uitgezonden op Vtm Go, en in de televisieserie Dertigers, die werd uitgezonden op VRT1 en VRTMAX. De online versie van deze laatste serie heeft miljoenen kijkers getrokken.

“Bea is de biologische moeder van de hoofdpersoon van de serie, Steffi,” vertelt Annick, terwijl zij over haar rol in Move On spreekt. “Ze werd geïntroduceerd tijdens het laatste seizoen van ‘Vloglab’, waarvan ‘Move On’ een spin-off is. Bea kampte met verslavingsproblemen toen ze jong was, dus heeft ze de voogdij over haar dochtertje Steffie opgegeven en haar zus gevraagd het meisje op te voeden. Wanneer haar zus overlijdt, herstelt Bea het contact met Steffie, die dan een tiener is. Bea is inmiddels clean, heeft passend werk gevonden en kan zichzelf onderhouden. Ze heeft in feite haar leven volledig omgegooid en is nu in staat om voor haar biologische dochter te zorgen. Bea en Steffie groeien naar elkaar toe en Steffie besluit bij haar te gaan wonen. Maar zal Bea in staat zijn dit geordende en schone leven vol te houden?”

 

De serie richt zich op een jong publiek, en aan het einde van elke aflevering kunnen kijkers via sociale media kiezen hoe een bepaalde scène zal eindigen. “Ze krijgen twee opties en degene met de meeste stemmen wordt de volgende week uitgezonden,” legt Annick uit. “Zo kunnen kijkers de uitkomst beïnvloeden, wat behoorlijk uniek is! Dit is zeker een deel van het succes van de serie, maar ook de typische opgroeisituaties van tieners die resoneren bij het publiek en die een aansporing kunnen zijn om persoonlijke problemen aan te pakken. En de hoofdrolspeelster vertolkt door Steffi Mercie is een bekende influencer in België, die in staat is empathie te tonen voor haar fans.”

Met betrekking tot de nieuwe trailer van de kortfilm Kasteel: “Ik speel het personage ‘Anika’. Zij is de vrouw van Henk: de twee hebben een gepassioneerde maar gecompliceerde relatie. Hun relatie komt onder druk te staan wanneer Henk Jade ontmoet. Anika is iemand die graag controle houdt over anderen en over de verschillende situaties die ze tegenkomt, maar dit kan contraproductief werken. Vooral wanneer ze zich ook aangetrokken voelt tot Jade. U kunt de trailer van ‘Kasteel’ vinden..

Kunt u ons vertellen over nieuwe projecten?

“Het gaat om ‘Dreamscapes of the dispersed and echoes of aspiration’ (voorlopige titel). Een project waarvoor de teaser deze juli in België zal worden opgenomen. Het is een verhaal over drie mensen met verschillende vaardigheden, verschillende achtergronden en uiteenlopende levenssituaties. Toch hebben alle drie iets gemeen: ze streven naar duurzaam succes in hun beroep als acteur. Dit project is ontwikkeld door Vince J. Trenton, die onze regisseur en medespeler is. We willen het ontwikkelen tot een pilot en een dramatische serie die zich deels richt op de geestelijke gezondheidsproblemen waarmee helaas veel aspirant-acteurs worden geconfronteerd.”